נפגעת בשטח הרשות המקומית?

על פי החוק, רשות מקומית מהווה גוף משפטי אשר רשאי לתבוע ויכול להיתבע. חלק ניכר מהתביעות כנגד רשויות מקומיות הנן תביעות פיצויים של אזרחים, אשר נחבלו ונפצעו בשטחי הרשות ובשל מחדלים מצידה.

לא פעם אנו שומעים על אזרחים המגישים תביעות נזיקין כנגד עיריות ו/ או מועצות מקומיות בעקבות פגיעות גוף שנגרמו, בשל מדרכה שבורה, בור בכביש או כל מפגע עירוני אחר, שבאחריות הרשות המקומית.

חשוב להבין כי לכל אדם שנפגע בשטחה של רשות מקומית, בגלל מפגע בטיחותי אותו הרשות לא תיקנה ולא ניסתה למנוע, עומדת הזכות להגיש תביעת נזיקין לבית המשפט, בדרישה לתשלום פיצויים על נזקי הגוף שנגרמו.

הרשות המקומית אחראית לשמירה על שלומם של האזרחים המגיעים לשטחה, ובכל מקרה של מפגע עליה לפעול ללא דיחוי לשם תיקונו ולצורך מניעת פגיעה מיותרת באזרחים.

מקרי פגיעה נפוצים בשטחי רשויות מקומיות

 

 לאורך השנים טיפל משרדה של עורכת הדין אדרה רוט במאות תביעות נזיקין, שהוגשו בשמם של תובעים ותובעות, שנפגעו בשל כשלי בטיחות ומפגעים שלא טופלו על ידי העירייה / מועצה.

בין שאר המקרים הנפוצים:

– נפילה לבור במדרכה ושבירת קרסול
– נפילה בגלל מפגע במסלול אופניים
– נפילה במדרגות שאינן עומדות בתקן
– פגיעות גוף שפארק עירוני בשל מפגע
– פגיעה ממתקני כושר בשטח הרשות
– פגיעות בשל נפילה לתוך בור בכביש
– נפילה ופגיעה בגלל משטח לא רציף
– פגיעה בשל נפילה במקום חשוך מדי
– חבלה בשל נפילת עמוד תאורה / שלט
ועוד…

למעשה, בכל מקרה של פגיעה ונזקי גוף שנגרמו כתוצאה ממנה, בשטח הרשות המקומית, חשוב לפנות לעורך דין ולבדוק את היקף האחריות של הרשות, שכן יתכנו מקרים שבהם בחינה משפטית של נסיבות הפגיעה, תוביל למסקנה כי הרשות התרשלה והנה אחראית, ולו בצורה חלקית, לנזקים שנגרמו.

מה צריך לעשות בשביל לקבל פיצויים?

בכל מקרה, לאחר אירוע הפגיעה או בסמוך אליו ככל שניתן חשוב לתעד ולשמור מידע כמו:
– תצלומים של מקום האירוע מכמה שיותר זוויות ומקורות
– שמות ופרטי קשר של עדים ועוברי אורח במקום
– פרטי אירוע במקרה של פניה למשטרה או למוקד הרשות
– תיעוד בכתב של נסיבות המקרה בפרטי פרטים
– תיעוד רפואי מלא הנוגע לפגיעה והטיפול
– כל פרט מידע אחר הקשור לאירוע הפגיעה

בשלב ראשוני, סמוך ככל שניתן למועד הפגיעה, מומלץ לפנות להתייעצות טלפונית אישית עם עורך דין

במסגרת הייעוץ המשפטי שתקבל נבחן את המסמכים והעדויות שאספת, נקבל תשובות לשאלות ונוכל לקבל החלטה מושכלת, במשותף, לגבי טיפול משפטי והגשת תביעת פיצויים למיצוי הזכויות המגיעות לך.

חשוב להדגיש כי לא בכל מקרה ניתן ו"נכון" להגיש תביעות במקרה של פגיעות גוף בשטח הרשות המקומית, שכן מטבע הדברים אנשים נופלים, נחבלים ונפגעים ואין זה מחייב כי הרשות התרשלה והפרה את אחריותה כלפי הנפגע.

לעורכת הדין אדרה רוט ניסיון משפטי רב שנים בטיפול וייצוג נפגעים בתביעות נזיקין מול הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ. אם גם לך או למי מבני המשפחה נגרמו נזקי גוף בשל פגיעה בשטחה של הרשות, אל תהסס/י לפנות להתייעצות אישית.

עוד בנושא: יש לך ביטוח מחלות קשות וחברת הביטוח לא משלמת?